Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biegacze/Kolarze/Sprinterzy czy Wytrzymałościowcy - porada SAA
Biegacze/Kolarze/Sprinterzy czy Wytrzymałościowcy - krótka porada
artykuł z : http://kobietanabombie.blogspot.com/2018...y-czy.html

Nie jestem specjalistką w dziedzinie sportów wytrzymałościowych czy szybkościowych (sprint, kolarstwo biegi średnio i długodystansowe)
jednak ostatnio byłam zapytana co można taki kolarzom czy biegaczom zaproponować.
Jedyne co mi przyszło do głowy:

"yoha, sally, efka, clen, epo - w kolejnosci od najsłabszej do najmocniejszej - w okresie startów
to tylko 'pobudzacze'
ja jestem słaba w środkach 'nie na mase' , lub siłę, czy rzeźbę
ale skoro kolarz czy biegacz chce utrzymać masę bo jak wzrośnie to będzie wolniejszy to może spróbować cos silnie androgennego ale NIE ANABOLICZNEGO
np halotestin?
w okresie bez startów może spróbowac coś bardziej zwykłego z grupy SAA ale co nie powoduje dużej retencji np. NPP, prima, oxa, wino., tura,

zależy też czy biegać jest sprinterm, średniakiem czy typowym maratończykiem
i wiadomo że wszystko zależy od zaawansowania!
im bardziej krótkie dystanse tym silniejszy musi być czyli tym więcej SAA może brać w okresie przygotowań bez startów
bliżej startów wiadomo że środki coraz mniej anaboliczne a bardziej androgenne, np przejście z tury/oxy na halo, plus jakieś betamimetyki jak clen
w przypadku sprinterów można pokusić się o zwykły prosty testosteron , przy utrzymaniu estrogenu w normie świetnie się sprawdzi
im dłuższe dystanse tym mniej saa a więcej 'pobudzaczy'
nigdy w życiu nie polecałam , nie rozpisywałam i sama nie brałam EPO wiec nie odważe się w tej kwestii doradzać
nie znam nawet kulturysty co by to brał
co najwyżej DNP, łącznie ze mną
mysśe że dla każdego świetnie się sprawdzi HGH, czy peptyg IGFlr1, poprawia regenerację i będzie mógł trenować więcej
o dawkach mówić nie będę bo to zbyt indywidualna sprawa"

Takie moje luźne przemyślenia, może komuś się przydadzą.

Najszybsi sprinterzy w historii i ich dopingowe wpadki:

1. Usain Bolt (Jamajka) 9,58 - nigdy nie stosował niedozwolonych środków
2. Tyson Gay (USA) 9,69 - roczna dyskwalifikacja w 2013 roku
3. Yohan Blake (Jamajka) 9,69 - trzy miesiące dyskwalifikacji w 2009 roku
4. Asafa Powell (Jamajka) 9,72 - kara 18 miesięcy, skrócona do trzech w 2013 roku
5. Justin Gatlin (USA) 9,74 - dwukrotnie zdyskwalifikowany w 2001 i 2006 roku
6. Tim Montgomery (USA) 9,78 - dwa lata dyskwalifikacji w 2005 roku
 7. Nesta Carter (Jamajka) 9,78 - pozytywny test z IO w Pekinie (2008), zdyskwalifikowany w 2017 r 
8. Maurice Greene (USA) 9,79 - podejrzany o branie udziału w aferze BALCO
9. Ben Johnson (Kanada) 9,79 - dwukrotnie zdyskwalifikowany w 1988 i 1993 roku
10. Steve Mullings (Jamajka) 9,80 - dożywotnia dyskwalifikacja w 2011 roku

Największe skandale dopingowe w historii:
1988 - kanadyjski sprinter Ben Johnson został bohaterem igrzysk olimpijskich w Seulu. Został jednak przyłapany na stosowaniu niedozwolonego sterydu anabolicznego stanozololu

1992 - niemiecka sprinterka Katrin Krabbe została dwukrotną mistrzynią świata w Tokio (1991), ale w jej organizmie znaleziono clenbuterol, czyli lek rozszerzający oskrzela.

1994 -Diego Maradona został skontrolowany w trakcie piłkarskich mistrzostw świata i w jego organizmie stwierdzono zawartość zakazanej efedryny.

1998 - wielki skandal w trakcie kolarskiego wyścigu Tour de France. Francuska policja aresztowała masażystę grupy Festina Willy'ego Voeta za posiadanie dużych ilości nielegalnych recept na narkotyki, erytropoetynę (EPO), hormon wzrostu, testosteron i amfetaminę.

1999 - mistrz olimpijski z Barcelony (1992) w biegu na 5000 m Niemiec Dieter Baumann został przyłapany na stosowaniu nandrolonu

2002 - startujący w barwach Hiszpanii Niemiec Johann Muehlegg zdobył trzy złote medale zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City, ale musiał je oddać po wykryciu u niego dopingu krwi

2004 - greccy biegacze Ekaterina Thanou i Kostas Kenteris uciekli przed kontrolerami Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w przeddzień rozpoczęcia ateńskich igrzysk. W 2006 roku przyznali się do unikania testów, ale nie do dopingu.

2005 - badanie antydopingowe po French Open 2005 wykazało w organizmie tenisisty Mariano Puerty środek pobudzający - etylefrynę.

2006 - W trakcie nalotu z hotelu uciekł trener Walter Mayer, któremu w Salt Lake City w 2002 roku udowodniono udział w procederze stosowania dopingu przez austriackich narciarzy, za co został zdyskwalifikowany do 2010 roku. W kwaterach znaleziono strzykawki, aparaturę do transfuzji krwi, leki antydepresyjne i przeciw astmie oraz środki, o których wiadomo, że zapobiegają wykryciu w testach obecności anabolików i EPO.

2006 - dwa dni przed startem wyścigu Tour de France z rywalizacji wykluczonych zostało dziewięciu kolarzy, w tym Niemiec Jan Ullrich i Włoch Ivan Basso. u zwycięzcy wyścigu Amerykanina Floyda Landisa wykryto testosteron.

2007 - trzykrotna mistrzyni olimpijska Amerykanka Marion Jones przyznała się podczas postępowania przygotowawczego do przyjmowania dopingu.

2010 - kontrola antydopingowa ujawniła w organizmie zwycięzcy Tour de France Alberto Contadora śladowe ilości clenbuterolu.

2012 - Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) dyskwalifikuje Lance'a Armstronga i odbiera mu siedem zwycięstw w Tour de France. W wywiadzie telewizyjnym udzielonym we własnym domu w Austin Oprah Winfrey Amerykanin przyznał się do przyjmowania erytropoetyny (EPO)

2013 -  Najpierw niedozwolony diuretyk (lek moczopędny) wykryto w organizmie trzykrotnej złotej medalistki olimpijskiej oraz mistrzyni świata w biegu na 200 m Veroniki Campbell-Brown z Jamajki. Podejrzenia też padło na mistrzynię olimpijską biegu na 1500 m Turczynkę Asli Cakir Alptekin oraz mistrzynię Europy w biegu na 60 i 100 m przez płotki Nevin Yanit. Prawdziwa bomba wybuchła 14 lipca, kiedy okazało się, że w niedozwolony sposób wspomagali się czołowi sprinterzy ostatnich lat Amerykanin Tyson Gay i Jamajczyk Asafa Powell oraz kilkoro rodaków tego drugiego.

Jeśli nie wiesz jak ułożyć cykl, masz pytania, niejasności co do środków lub diety/treningu  - wal śmiało, pomogę Smile
Autorka: KobietaNaBombie
pytania: kobietanabombie@gmail.com    

[Obrazek: comment_QinarmsQuRpZXoX00fC7dAtrracUNuS9.jpg]

artykuł z :
http://kobietanabombie.blogspot.com/2018...y-czy.html
Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości