Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bez przyjmowania sterydów na arenie międzynarodowej byłbym nikim!
Bez przyjmowania sterydów na arenie międzynarodowej byłbym nikim!” Powiedział pewien sportowiec.... Połowa z najlepszych sportowców świata zgadza się na doping!

Doping w sporcie to fakt, któremu nie da się ani zaprzeczyć ani go wyeliminować. Zobaczcie jego niebywałą skalę Jako przykład przywołajmy postać osławionego chyba najbardziej w tej materii,Bena Johnsona. To od niego świat zaczął przeglądać na oczy zmierzając się z dowodami na to jak bardzo skażony dopingiem jest sport. 6 z 8 finalistów igrzysk w Tokio było przyłapanych na eksperymentach z dopingiem. Współcześnie „dopingową” przeszłość mają na swoim koncie bardzo wiele osób.

Tak w ogóle to czy Ben Johsnon był na „koksie” bijąc w Seulu(1988) fenomenalny rekord świata 9.79? jest faktem niezaprzeczalnym , tak samo jak to , że przez 7 lat brał on m.in. testosteron, hormon wzrostu czy furazobol ale tak naprawdę żadnej z tych substancji nie stwierdzono w jego moczu i krwi! O tym dowiedzieliśmy się później, w toku toczącego się w Kanadzie śledztwa. Jak było naprawdę? Ben od początku utrzymywał wersję, że wyniki jego badań zostały spreparowane. Nie mógł uwierzyć, że cokolwiek mogło być w jego krwi. Okazało się, czemu dowodzi także prowadzone w USA śledztwo, że Benowi już po finale olimpijskiego biegu dosypano do piwa stanazol co uczynił zaprzyjaźniony z Carlem Lewisem, gracz futbolu amerykańskiego, Andre Jackson. Badania antydopingowe w czasie igrzysk wykazały, że w organizmie Kanadyjczyka była właśnie ta substancja. Dlaczego przez 7 lat żadne badanie nie stwierdziło tak potężnego anaboliku jak furazobol, a wykazało znacznie słabszy stanazol ?

Nawet koledzy Johnsona przyznają, że wzięcie przed startem stanazolu jest bardzo łatwo wykrywalnym szaleństwem. Ilość w jakiej był ten specyfik we krwi Johnsona również budzi podejrzenia. „Gdybym rzeczywiście wziął taką porcję stanozololu, jaką znaleziono w moim organizmie, przeniósłbym się na tamten świat jeszcze przed startem”-mówi Johnson i wiele osób przyznaje mu rację. Sprawa stanazolu we krwi Kanadyjczyka była faktycznie podejrzana ale całą dyskusję na temat rzekomego dopingu zamknął sam Ben oświadczając na sali sądowej, że świadomie sięgał po niedozwolone substancje. Dlaczego się przyznał? Po prostu wokół jego osoby zrobiło się zbyt głośno, przeszukiwano jego mieszkanie, przesłuchiwano licznych świadków. W końcu musiało się coś znaleźć i to pogrzebało Bena. Zgromadzone pod koniec procesu dowody były już tak silnie, że nie było wyjścia. Ben jest winny. Co do tego nie ma wątpliwości nawet nasza redakcja. Chcemy jednak postawić sprawę inaczej. Mówi o tym między innymi związany z BALCo, Conte: „media rozdmuchują temat dopingu kiedy któryś ze sportowców jest na dopingu. Ludzie jednak nie wiedzą o innej stronie tego procederu.

Sportowcy nie faszerują się w czasie ale na długi okres przed zawodami. Substancji niewykrywalnych jest multum, a wiadomo, że na czas igrzysk nie przywiezie ich nikt ze sobą na stadion!! Po co mieliby dać się złapać?!” I faktycznie: niewykrywalna jest wciąż np. insulina(najpotężniejszy anabolik świata), wciąż ciężko wykryć tak przecież popularny hormon wzrostu, ATP… Mam wymieniać dalej?

Zaczęliśmy od najsilniejszych, a ile jest tych słabiej działających?!
„Doping nie przekłada się na lepsze wyniki, ale pozwala częściej trenować. Jeśli ktoś nie ma talentu i predyspozycji, tak jak ja,
to żaden doping mu nie pomoże. Trenowałem przez 12 lat, sześć dni w tygodniu. Dzięki temu mogłem osiągać rekordy. Doping sprawiał,
że szybciej się regenerowałem po wysiłku i mogłem więcej trenować„-mówi Johnson, a to zdanie przywołujemy w kontekście tego, żeby zobrazować, że najlepsi atleci świata nie są na dopingu w momencie sięgania po tytuły ale w czasie kiedy ciężko pracują na swój wynik. Tak też z dużym prawdopodobieństwem było w Seulu z Benem.

Wracając jednak do Bena i kontrowersji jego postaci to warto przypomnieć, że łącznie 6 z 8 finalistów pamiętnego finału w Seulu
miało potem wpadki dopingowe(wśród nich słynny Carl Lewis). Czym wyróżniał się więc Ben? Był z nich po prostu najszybszy. „W moich
czasach więcej niż 40% sprinterów było na dopingu. Ja dałem się złapać. Ani trochę nie żałuję tego w co się wplątałem. Musiałem
robić to samo, co inni sprinterzy światowej klasy. Bez przyjmowania sterydów na arenie międzynarodowej byłbym nikim!”. Te słowa
nawet jeśli niewygodne warto wziąć pod uwagę. Ben w chwili gdy zaczynał swoją przygodę z treningiem ważył zaledwie 45 kg. W apogeum formy był natomiast 88-kilowym walcem do miażdżenia rywali. Nietrudno sobie wyobrazić jak trening i sterydy musiały zmienić jego życie. Ktoś może sobie pomyśleć, że Ben nie wie co mówi. Po analizie historiograficznej czasów w jakich ścigał nikt nie będzie miał jednak złudzeń, że w świecie sportu trwał wówczas prawdziwy dopingowy wyścig zbrojeń, a lekkoatleci stali wręcz pod ścianą zadając sobie pytanie: „Być czystym i nikim czy brać i do czegoś w życiu dojść”

Od wpadki dopingowej Johnsona minęło już wiele lat. Czy coś się zmieniło? Na pewno to, że więcej nielegalnych środków jest obecnie
wykrywalnych(równocześnie przybyło kilka nowych niezawodnych sposobów). Mentalność zawodników jest jednak bardzo podobna. W
ankiecie przeprowadzonej tuż przed igrzyskami w Pekinie 50% najlepszych sportowców zgodziłaby się wziąć środek dopingowy
gwarantujący zdobycie medalu olimpijskiego, wiedząc, że grozi to utratą zdrowia i życia! Takich ankiet było zresztą więcej i żadna
nie pozostawia wątpliwości, że sportowcy dla chwili chwały są w stanie zamienić się na pozbawione moralności maszyny do robienia
wyników. W tym miejscu warto się zatrzymać i zadać sobie to samo pytanie: „Wziąłbym niewykrywalny doping gdybym miał szansę na
olimpijski medal?!” Odpowiedź po gruntownej analizie może Cię zaskoczyć!

Załączone pliki Obrazki

....Bierzesz jak dziecko , wyglądasz jak dziecko...

Właściciel serwisu
CIEMNA STRONA MOCY

http://www.ciemnastronamocy.pl
http://www.facebook.com/pages/Ciemna-Str...e=bookmark
http://www.facebook.com/xSCREAMxx

Odpowiedz
Topic Options
Skocz do: