Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterydowe Obrzmienie
#1
Sterydowe ObrzmienieOdstawienie sterydów to duży problem dla wszystkich, którzy je stosują. I żebyś nie wiem jak naukowo do tego podchodził, zawsze stracisz trochę siły i masy. To, ile stracisz, w dużym stopniu będzie zależeć od dawkowania androgenów, aktualnych wymiarów oraz od treningu i odżywiania się po odstawieniu leków.


Większą część masy zyskanej dzięki sterydom stanowi woda. W zależności od przyjmowanej dawki możesz mieć całkiem niezłe obrzęki i spodziewać się nasilonej diurezy (czyli zwiększonego wydalania wody z moczem) po odstawieniu sterydów. I ta właśnie utrata wody powoduje, że czujesz się mały i wydaje ci się, że nigdy jeszcze tak głupio nie wyglądałeś (Prawda Smile )


Spadek masy może również wiązać się z posterydowym zmniejszeniem się liczby czerwonych krwinek. Rezultatem posterydowego zmniejszenia się hematokrytu (czyli objętości krwinek w stosunku do objętości pełnej krwi) i zmian w równowadze sodowo-potasowej jest zatrzymywanie wody w tkankach, co powoduje pogrubienie i obrzmienie mięśni. Efekt ten stopniowo zanika w przeciągu kilku tygodni od zakończenia cyklu.
Egzogenne androgeny mają olbrzymi wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu. Przewlekłe stosowanie steroidów hamuje wytwarzanie testosteronu, LH i FSH, ale produkcja ich wraca do normy (w większości przypadków) w przeciągu 12 tygodni po odstawieniu leków. Trzeba o tym wiedzieć, że organizm nie od razu zaczyna wytwarzać testosteron. To może mieć wpływ nie tylko na trening, ale także na życie seksualne i zdrowie psychiczne.W terapii zaburzonej gospodarki hormonalnej męskiego ustroju związanej z odstawieniem steroidów używa się obecnie wielu leków. Najczęściej stosuje się HCG. HCG działa podobnie do LH i, w mniejszym stopniu, do FSH. Jeśli jest stosowana prawidłowo, pobudza produkcję testosteronu w jądrach i może odwrócić zanik jąder. Terapię HCG stosuje się przez kilka tygodni albo do momentu, w którym poziomy testosteronu i LH powrócą do normy.


Innym lekiem stosowanym w leczeniu niewydolności jąder jest clomiphene. Powoduje on wzrost wydzielania LH i FSH. Zazwyczaj po odstawieniu steroidów dochodzi do nagłego wzrostu stężenia estrogenów w organizmie. Miałeś kiedykolwiek ginekomastię? To skutek wysokiego stężenia estrogenów w Twoim ciele. Ginekomastia to powiększenie sutków występujące u mężczyzn. Jest nie tylko bolesna, ale również nie dodaje Ci urody. Ponieważ nie zagraża życiu, leczenie operacyjne stosowane jest tylko w ciężkich przypadkach.


Poziom estrogenów powraca do normy w ciągu trzech, czterech tygodni od odstawienia sterydów, natomiast stężenie testosteronu osiąga prawidłowe wartości dopiero po około 12 tygodniach, a nawet dłużej. Clomiphene pomaga przywrócić lepszy stosunek testosteronu do estrogenów.


Niektórzy specjaliści zalecają przejść na testosteron, a następnie zmniejszać jego dawkę (enanian lub cypionian testosteronu w początkowej dawce 200-400 mg, zmniejszając o 50-100 mg co jeden-dwa tygodnie.


Odstawienie leków na dłuższy okres czasu może okazać się bardzo trudne. Niektórzy wycofują się ze sterydów i wtedy stosują niesterydowe środ jak np. Clenbuterol. Czasem to pomaga, ale na pewno nie oznacza całkowitego odstawienia jakichkolwiek leków. Selektywni agoniści receptorów beta-2 też mają szereg skutków ubocznych, a zarówno ich działanie anaboliczne, jak i bezpieczeństwo stosowania u ludzi, jest kwestionowane przez wielu specjalistów z tej dziedziny. Natomiast jeśli chodzi o suplementy, to monohydrat kreatyny może okazać się jednym z Twoich najlepszych przyjaciół w okresie wychodzenia ze steroidów. Mimo że nie ma żadnych prac na temat jej działania wspomagającego wycofywanie się ze steroidów czy zapobiegającego zmniejszeniu masy/siły wskutek odstawienia sterydów


Załączone pliki Obrazki
   


....Bierzesz jak dziecko , wyglądasz jak dziecko...

Właściciel serwisu
CIEMNA STRONA MOCY

http://www.ciemnastronamocy.pl
http://www.facebook.com/pages/Ciemna-Str...e=bookmark
https://www.facebook.com/profile.php?id=100011720734408


Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Receptory sterydowe SCREAM 0 3 284 07.11.2016, 19:25
Ostatni post: SCREAM
  Cykle sterydowe csm 0 4 439 07.10.2015, 11:28
Ostatni post: csm
  Cykle sterydowe Kulturystów SCREAM 0 11 761 28.09.2015, 10:57
Ostatni post: SCREAM
  Cykle sterydowe stosowane w rożnych dawkach , kombinacjach srodków oraz czasem trwani SCREAM 0 5 947 07.04.2015, 21:12
Ostatni post: SCREAM
  Kuracje sterydowe muszą być poparte odpowiednią dietą csm 0 4 937 31.03.2015, 13:01
Ostatni post: csm
  Cykle sterydowe muszą być poparte odpowiednią dietą csm 0 5 527 31.01.2015, 14:57
Ostatni post: csm
  Sterydowe opowieści csm 0 6 457 09.08.2014, 02:15
Ostatni post: csmUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości