Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy możesz brać udział w zawodach naturali jeśli kiedyś brałeś sterydy?
#1
Czy możesz brać udział w zawodach naturali jeśli kiedyś brałeś sterydy?

Mimo prowokacyjnego tytułu artykuł nie będzie promował sportu wolnego od dopingu farmakologicznego. Raczej omówimy długoterminowe skutki (albo nawet skutki na całe życie) jakie można zauważyć u byłych użytkowników sterydów. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy można znów konkurować ?na czysto??


To jak szybki lub silny może być zawodnik w dowolnym sporcie ogranicza jego potencjał genetyczny. Mam przy tym na myśli maksymalny poziom wydajności, który można osiągnąć poprzez optymalne treningi, regeneracje, żywienie, rozwój umiejętności i wszystkie inne czynniki, które przyczyniają się do wzrostu formy, jednak bez zwiększenia tych parametrów za pomocą substancji takich jak sterydy. Teraz zaryzykuję podając oczywistość: potencjał różnych ludzi do uprawiania danego sportu nie jest taki sam u każdego z nich. Jeśli jesteś przeciętnym Jasiem, to nie będzie miało znaczenia, jak wiele treningów i zwiększających wydajność substancji przyjmiesz. I tak tysiące młodych ludzi na całym świecie zmiażdży Cię (bez względu na to jaki sport uprawiasz). Stanie się to tylko dlatego, że Twoja genetyka nie jest wystarczająco dobra. Ale to o czym tu powiedziałem nie ma być argumentem za sterydami. Celem tego artykułu jest zbadać i wyjaśnić dowody wskazujące, że sterydy anaboliczne trwale zwiększają potencjał sportowy użytkownika tak, że nigdy nie może on konkurować na równi (sprawiedliwie) ze sportowcami nigdy ich nie używającymi.Zwykle uzasadnienie korzystnego wpływu sterydów anabolicznych na wyniki sportowe wygląda mniej więcej tak:

Twoja naturalna produkcja hormonów jest w stanie ?obsługiwać? pewną daną masę mięśniową i szybkość regeneracji po treningu .
Wstrzykiwanie syntetycznych hormonów (sterydy, testosteron, itd.) pozwoli Ci ?obsługiwać? więcej masy i regenerować się szybciej .
Zaprzestanie stosowania sterydów oznacza powrót do produkcji naturalnych hormonów i w konsekwencji naturalnej masy mięśniowej.Na podstawie tego rozumowania, standardowe dyskwalifikacje na okres 24 miesięcy wydają się rozsądne. Przyjmuje się, że po tym wolnym od dopingu okresie, kilka miesięcy do roku, nie ma już żadnych profitów z dawnego używania sterydów i można konkurować uczciwie. Sportowca uznaje się po tym okresie za czystego.Dlaczego takie myślenie jest błędne?

Dowody w tej chwili pokazują, że w odniesieniu do zwiększenia poziomu sterydów anabolicznych (pro-wzrostowych) w organizmie, zmieniają one zasadniczo włókna mięśniowe, tak, że ich potencjał wzrostu i zwiększania siły zmienia się na stałe.

Badacze ze Szwecji zbadali mięśnie trzech grup ciężarowców:

Ciężarowców, którzy obecnie używają sterydów i trenują.
Ciężarowców, którzy mają za sobą używanie sterydów, ale nie stosowali ich od kilku lat i nie wykonują już treningów siłowych (prowadzą siedzący tryb życia).
Ciężarowców, którzy nigdy nie używali sterydów i trenują.

Dawni użytkownicy sterydów korzystali z testosteronu w połączeniu z różnymi sterydami anabolicznymi (nandrolon , stanozolol , primobolan , oxymetholone , masteron , proviron , i durobolan). Naukowcy przyjrzeli się dwóm mięśniom: obszernemu bocznemu (czworogłowy uda) i czworobocznemu (górne plecy). Oba mięśnie są krytyczne w uprawianiu ciężarów.

Wyniki zostały zestawione na rysunku, przedstawiając to, co wydaje się mieć miejsce w obrębie włókien mięśniowych u byłych użytkowników sterydów. W skrócie, naukowcy odkryli, że nawet z kilkuletnią przerwą w zażywaniu sterydów anabolicznych i brakiem treningu siłowego, najważniejsze cechy mięśnia były na stałe zmienione. Zmiany te wpływają korzystnie na wzrost siły i wzrost rozmiaru mięśni nawet po wielu latach nieużywania sterydów.


Teraz przejd¼my do sedna tego, co dzieje się wewnątrz włókien mięśniowych używając pojęcia komórek mięśniowych. W każdym włóknie mięśniowym istnieje wiele jąder (przedstawionych w postaci czerwonych kropek na rysunku), które są niezbędne do wysyłania wiadomości dla naprawy włókien mięśniowych i ich wzrostu, jako odpowiedzi na treningi i przeciążenia. Prowadzi to do osadzania nowej tkanki mięśniowej, powodując wzrost znany jako hipertrofia. Powstały w ten sposób mięsień jest większy i silniejszy. Dowody wskazują, że liczba jąder komórek mięśniowych na ogół jest proporcjonalna do wielkości włókien mięśniowych, co oznacza, że gdy włókna mięśniowe rozrastają się, liczba jąder komórek również się powiększa. Każde jądro komórki mięśniowej kontroluje komórkę w danym włóknie mięśniowym, które na rysunku reprezentowane są przez pola otoczone przerywanymi liniami.

Zbadanie mięśni byłych ciężarowców, którzy stosowali sterydy w przeszłości, ale nie robią tego od kilka lat, wykazało, że rozmiar ich włókien mięśniowych pozostaje na podwyższonym poziomie. Co ważne liczba jąder we włóknie mięśniowym nadal jest porównywalna do trenujących i używających sterydów a także co ciekawe, znacznie większa niż u trenujących nieużywających sterydów.

Chociaż większa liczba jąder we włóknach mięśniowych jest tylko jednym z elementów, na które zwraca się uwagę przy ocenie zdolności reakcji mięśni na trening, to może jednak być bardzo korzystna dla sportowca, który wznawia treningi. Dawne stosowanie sterydów, nawet lata wcześniej, pozwoli na większą syntezę białek, szybsze rekompozycje białka a także szybszy wzrost masy mięśniowej i siły.

Chociaż nie wiadomo dokładnie jak długo te korzystne zmiany pozostają, to jest jednak prawdopodobne, że wzrost potencjału sportowego u byłych dopingowców? oznacza, że współzawodnictwo z nimi, nawet po wielu latach od zaprzestania używania sterydów, nie jest równe i sprawiedliwe.


Załączone pliki Obrazki
   


....Bierzesz jak dziecko , wyglądasz jak dziecko...

Właściciel serwisu
CIEMNA STRONA MOCY

http://www.ciemnastronamocy.pl
http://www.facebook.com/pages/Ciemna-Str...e=bookmark
https://www.facebook.com/profile.php?id=100011720734408


Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dlaczego nie możesz się wyrzeźbić? 8 powodów zastoju . Dorian Yates SCREAM 0 1 410 25.11.2019, 13:07
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy brane przez 15 lat SCREAM 1 2 691 06.05.2019, 18:07
Ostatni post: Piaggiu
  Sterydy w MMA. Czy w UFC jest lepiej z USADĄ czy bez ? SCREAM 0 1 544 13.12.2018, 20:27
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy w zawodzie aktora SCREAM 0 2 210 26.09.2018, 11:13
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy - używka grzecznych chłopców SCREAM 0 2 742 20.09.2018, 11:15
Ostatni post: SCREAM
  STERYDY W MEDYCYNIE I NIE TYLKO csm 1 5 884 31.08.2018, 19:43
Ostatni post: martyna96
  Sterydy - Obsesja na punkcie masy SCREAM 1 3 627 31.08.2018, 19:40
Ostatni post: martyna96
  Czy sterydy powodują uzależnienie? Rozmowa z lekarzem psychiatrą SCREAM 1 3 595 31.08.2018, 19:40
Ostatni post: martyna96
  Czy sterydy zapobiegają uszkodzeniom mięśni? SCREAM 0 1 405 17.08.2018, 10:44
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy w sporcie starożytnym SCREAM 0 2 477 01.08.2018, 09:07
Ostatni post: SCREAMUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości