Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Troszkę na temat clomidu
#1
Troszkę na temat clomidu
Cytrynian clomifenu to substancja, którą kulturyści chętnie stosują po cyklu sterydowym i wpływa bezpośrednio na na przysadkę mózgową, stymulując wydzielanie hormonu luteinizującego (LH) i hormonu folikulotropowego (FSH).
Cytrynian clomifenu w medycynie i w kulturystyce

Ze względu na swoje działanie stymulujące sekrecję hormonów przysadkowych, zwłaszcza LH (wspomagającego produkcję własną testosteronu) i FSH (odpowiedzialnego za powstawanie męskich i żeńskich komórek rozrodczych), cytrynian clomifenu znalazł zastosowanie w medycynie zwłaszcza jako środek wspomagający leczenie bezpłodności. Stosowanie większości sterydów anabolicznych powoduje zahamowanie produkcji, a nawet całkowite upośledzenie egzogennej produkcji hormonu luteinizującego (LH) oraz hormonu folikulotropowego (FSH). Po cyklu sterydowym, kiedy produkcja własna testosteronu jest jeszcze zablokowana, niezbędne jest dostarczanie hormonów z zewnątrz przy jednoczesnym wspomaganiu własnych funkcji hormonalnych. Pomóc w tym może stosowanie cytrynianu clomifenu. Clomid stosuje się zwykle po cyklu sterydowym, łącząc go np. z HCG (gonadotropina kosmówkowa). Dzięki temu sportowcy stymulują przysadkę mózgową do wydzielania LH i FSH oraz – jednocześnie – komórki Leydiga do wyrzutu testosteronu do organizmu. Cytrynian clomifenu stosowany jest po cyklach również dlatego, że wykazuje silne działanie antyestrogenowe. Po cyklu sterydowym, kiedy nadmiar testosteronu ma tendencję do szybkiego przechodzenia w estrogen, sportowiec narażony jest na pojawienie się skutków ubocznych związanych z nadmiarem estrogenu, takich jak ginekomastia czy retencja wody w organizmie. Stosowanie cytryniany clomifenu skutecznie hamuje aromatyzację testosteronu do estrogenów.
Czy są jakieś skutki uboczne stosowania clomidu? Jak większość środków sterydowych, również stosowanie cytrynianu clomifenu nie pozostaje bez wpływu na organizm. Sportowcy używający go często borykają się z licznymi skutkami ubocznymi, takimi jak problemy skórne (świąd, zapalenia skóry) czy zaburzenia widzenia. Jak w przypadku większości sterydów stosowanych doustnie, działa hepatotoksycznie, powodując zaburzenia funkcji wątroby.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mity na temat spalania tłuszczu csm 0 8 249 22.05.2015, 12:49
Ostatni post: csm
  Ciekawostki na temat ryżu csm 0 5 520 03.11.2014, 00:39
Ostatni post: csm
  Konferencja na temat sterydów. csm 0 3 187 11.10.2014, 13:58
Ostatni post: csmUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości